Witvis op de Dinkel
Deze zondag reizen Nathalie en Tamme af naar het mooie Twente. De regio staat natuurlijk bekend om het bij karpervissers geliefde Twentekanaal, maar herbergt ook diverse kleinschaligere wateren. Zoals het kanaal Almelo-Nordhorn: ooit een belangrijke scheepvaartroute tussen Nederland en Duitsland, nu een helder, met riet omzoomd kanaal met een gevarieerde visstand.
Schuivenhuisje
Een van de mooiste stekken waar vandaag wordt gevist, ligt recht tegenover het Schuivenhuisje. Deze stuw voorziet het kanaal Almelo-Nordhorn van water uit de Regge en is een rijksmonument. Voor fietsers en wandelaars is het een echte trekpleister, zeker op een zonnige dag. Nathalie en Tamme vissen vandaag dan ook met veel publiek om zich heen: steevast enthousiaste voorbijgangers die nieuwsgierig vragen of er al wat gevangen is.
Helder water, prachtige brasems
En gevangen wordt er zeker! Beide presentatoren vissen licht bepakt en actief met de penhengel. Ze voeren kleine handjes voer op interessante stekken en vissen deze om de beurt zorgvuldig af. Met succes, want behalve blankvoorn en baars komen ook flinke brasems boven water. Dankzij het heldere, gezonde water zijn de vissen prachtig van kleur en opvallend sterk.